21.03.2023 r.

Pierwszy dzień u naszego partnera z Niemiec w ramach projektu Erasmus+ mobilność kadry za nami 😃
Przygotowujemy poczęstunek na Targi Edukacja - Praca - Kariera bez Granic w Collegium Polonicum.
Targi skierowane są do uczniów szkół podstawowych i średnich wybierających dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie. Targi wspierają młodzież bezrobotną i rozpoczynającą karierę zawodową.
Najważniejszym elementem targów jest prezentacja oferty edukacyjnej, poszukiwanych na rynku pracy zawodów oraz prezentacja pracodawców, ich ofert i dostępnych miejsc pracy, zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie granicy.
W trakcie targów zwiedzający będą mieli okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Przygotowane zostaną także warsztaty, m.in. z zakresu rozwoju osobistego czy wielojęzyczności, prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum.
W targach, które odbędą się w środę (22 marca br.) od godz. 09.30 do 13.30 w budynku Collegium Polonicum w Słubicach, wezmą udział wystawcy z Polski i Niemiec. Tego samego dnia na słubickiej uczelni odbędzie się dzień wiedzy o Niemczech.
Organizatorami targów są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Fundacja Dobro Kultury oraz IB Internationaler Bund z Frankfurtu nad Odrą ( nasz partner w projekcie Erasmus+).