„Świece dla Ukrainy”

W ramach akcji „Świece dla Ukrainy” nasza drużyna harcerska „Tropiciele lasu” wspólnie z samorządem szkolnym organizuje zbiórkę świec i parafiny, z których uczniowie 2 LO będą wykonywać tzw. świece okopowe. Na parterze w holu szkoły będą stały pudełka do składania parafiny, świec, wkładów do zniczy, niedopałków po świecach i podgrzewaczy itp.
Z zebranych materiałów wykonane zostaną świece okopowe, wykorzystywane do suszenia ubrań, ogrzania, oświetlenia, a nawet do gotowania. Ukraińscy żołnierze żeby się ogrzać czy podgrzać wodę na zupę albo herbatę, używają właśnie świec okopowych. Wykorzystywane są one również do suszenia ubrań. Są one źródłem ciepła i światła na 4-6 godzin.
Do akcji dołącza się także mały Samorząd Szkolny👏👏. W holu małej szkoły będzie stał kartonik, do którego będzie można wkładać świeczki, wkłady do świec oraz parafinę 🕯️🕯️
Jak zawsze liczymy na Waszą pomoc❤️