Kontynuacja programu ŻÓŁTY TALERZ

Zespół Szkół nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka uczestniczy w Programie ŻÓŁTY TALERZ.
Projekt rozpoczął się we wrześniu 2018 r. i potrwa do czerwca 2019 r. Bierze w nim udział od 80 do 100 uczniów naszej szkoły. ŻÓŁTY TALERZ to program, który wspiera system żywienia dzieci w Polsce, ale go nie zastępuje.
Program ma na celu wzbogacanie i rozszerzanie ofert żywieniowej dla dzieci i młodzieży, którą oferuje system dotacji ze strony instytucji samorządowych i państwowych oraz wsparcia ze strony darczyńców.
Posiłki są przygotowywane w pracowni gastronomicznej przez uczniów klas kucharskich Szkoły Branżowej- podczas zajęć praktycznych pod kierunkiem nauczycieli zawodu. Kucharze przygotowują pyszne kanapki, sałatki, surówki oraz biorą udział w wydawaniu tych posiłków w szkolnej stołówce.

S M A C Z N E G O