mPotęga 2021

3,2,1,0 i START!!! Zaczynamy projekt „Mamy kota na punkcie M(rau)ATMY!” Warto przypomnieć, że nasza placówka już po raz trzeci zdobyła dofinansowanie na realizację działań wspomagających doskonalenie umiejętności matematycznych. Spośród 672 wniosków komisja konkursowa wybrała 161, natomiast w kategorii klas VII i VIII tylko 70.

Działania projektowe polegać będą na zorganizowaniu zajęć, podczas których uczniowie klas 7 i 8 będą trenować, powtarzać, utrwalać zagadnienia wynikające z podstawy programowej (m.in. równania, geometria płaska i przestrzenna, procenty, liczby całkowite, statystyka itp.). Przez 12 tygodni będą uczestniczyli w grze matematycznej “Koci świat jest z matmą za pan brat”, podczas której główny bohater Mleczysław Miaukowski będzie zostawiał uczestnikom zadania do rozwiązania z poszczególnych działów(12kroków). Każdy uczestnik pokonywać będzie 12poziomów zbierając po drodze “kocie łapki” – punkty. Po 3, 6, 9 kroku gry nastąpi etapowe podliczenie punktów i przyznanie małych bonusów /niespodzianek. Będziemy liczyć roczny koszt utrzymania kota, sporządzimy zestawienie statystyczne ilości kotów wśród uczniów naszej szkoły, obliczymy odległości pomiędzy miejscowościami (Kotowo, Kotowice Górne, Koty, Kotomierz, Kocia Góra)w terenie oraz w skali i wiele innych, różnorodnych zadań. Klasą siódmą będzie opiekowała się p.Sylwia Sobolewska, natomiast klasą 8a – p. Joanna Kulaszyńska.

Do tej pory uczniowie wspólnie przygotowali tabelę do wpisywania punktów oraz plansze do gry. Każdy wybrał dla siebie symbol, którym będzie posługiwał się podczas rozgrywek.
W ubiegłym tygodniu Mleczysław zostawił już pierwsze zadania (krok I).
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Koordynator Joanna Kulaszyńska