Nasi uczniowie na Igrzyskach w trójboju siłowym - relacja

Nasi uczniowie obecnie przebywają na Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Katowicach/Chorzowie/Mikołów 9-12 czerwca 2018r..  Pierwszego dnia odbyła się Ceremonia Otwarcia Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych ! Na arenie katowickiego Spodka zaprezentowało się  ponad 1000 sportowców Olimpiad Specjalnych, którzy w kolejnych dniach będą rywalizowali na Igrzyskach. Gospodarzami Ceremonii otwarcia byli Jolanta Fraszyńska i Michał Olszański, a uroczystego otwarcia dokonała Anna Lewandowska. Atrakcją muzyczną był występ zespołu Long&Junior. W niedziele startowała reprezentacja naszej szkoły, miasta i województwa lubuskiego.

Wyniki reprezentacji województwa lubuskiego  Trójbój Siłowy  :

Złoto – Kamil Hendzlik

Srebro- Mateusz Ślusarczyk

Srebro – Mateusz Kania

Srebro – Michał Ograbek

Srebro- Łukasz Zasuń

Brąz – Wojciech Rodo

Trener – Karol Pasieka

Łącznie w trójboju siłowym brało udział              70 zawodników.

W dniu dzisiejszym sportowcy uczestniczyli w programie Zdrowi Sportowcy, którego celem była  ocena stanu zdrowia sportowców Olimpiad Specjalnych.

W dniu jutrzejszym ostatnie starty w poszczególnych dyscyplinach oraz  ceremonia zakończenia igrzysk. Trzymamy kciuki za Kamila Hendzlika, aby zakwalifikował się na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych - Abu Dhabi 2019