Nasz uczeń na Mistrzostwach Świata w Dubaju

Wiadomości sportowe i kolejna wygrana naszego ucznia! Wielkie gratulacje!!!!
Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Dubaj 2019:
15 medali Polaków (3 Złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali) zdobyła polska reprezentacja paralekkoatletyczna na rozegranych w Dubaju mistrzostwach świata. Wynik ten uplasował Polskę na 11 miejscu w tabeli medalowej. Najważniejszym celem wszystkich reprezentantów Polski było potwierdzenie przynależności do światowej czołówki oraz zdobycie jak największej liczby kwalifikacji paraolimpijskich dla kraju. Polacy zdobyli 20 kwalifikacji dla kraju na igrzyska paraolimpijskie w Tokio. W Dubaju pobito ponad 50 rekordów świata na 172 konkurencje. Bardzo się cieszymy, że 4 z nich były udziałem naszych zawodników.

Zawodnicy GZSN ,,Start” w MŚ zdobyli 4 medale (3 srebrne medale i 1 brązowy medal) oraz 5 kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie.

IV miejsca zajął:

Krzysztof Ciuksza - 400m i kwalifikacja Paraolimpijska Tokio 2020

Uczeń naszej Szkoły Ciuksza Krzysztof wywalczył kwalifikacje Olimpijską do przyszłorocznych Igrzysk "Tokio 2020" podczas Mistrzostw Świata, które odbyły się 8-15.11.2019r. w Dubaju - Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Był to bardzo dobry start Krzyśka C., który w biegu finałowym na 400m zajął IV miejsce i uzyskał najlepsze wynik w tym sezonie - podsumował Trener Główny Kadry Narodowej Paralekkoatletów niepełnosprawnych - Z. Lewkowicz