Sukcesy na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w LA Bydgoszcz 8-10.06.2018r.

Bardzo udane Mistrzostwa Polski dla Lekkoatletów Gorzowskiego Startu, którzy zdobyli w sumie 32 medale (17 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medale) i zdecydowanie wygrali klasyfikacje medalową Mistrzostw Polski .

Jadnym z medalistów Mistrzostw Polski był uczeń Zespołu Szkół Specjalnych nr 14,
Krzysztow Ciuksza, który zdecydowanie wygrał swoje konkurencje 100m,200m i 400m zdobywając 3 złote medale,

Ciuksza Krzysztof wypełnił kwalifikacje i będzie reprezentował naszą Szkołe na:
- Światowych Igrzyskach (CPISRA World Games) w Barcelonie 7-12.08.2018r
- Mistrzostwa Europy IPC w Berlinie 20-26.08.2018r.

Równorzędnie w Krakowie dnia 9-10.06.2018r. odbyły się Mistrzostwa Polski Sprawnych-Razem w LA ,

gdzie zawodnicy Startu Gorzów zdobyli 8 medali: (1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe medale),

Medalistami Mistrzostw Polski byli również uczniowie i "absolwęci " Zespołu  Szkół nr 14:
Piątek Mateusz Brązowy medal w biegu na 100m,
Długosz Wiktoria - Srebrny medal w biegu 4 x 100m,
Stawiarz Maria - Srebrny medal w biegu 4 x 100m,
Pieczychlebek Sandra (absolwent ZSzS nr14) - Srebrny medal w biegu na 200m i 4x100m, Brąz na 400m,
Pietrucha Mariusz (absolwent ZSzS nr14) - Złoty medal w  biegu na 100m i Srebro w skoku w dal,

Suma 40 medali i 23 medalistów w Mistrzostwach Polski seniorów odzwierciedla poziom sportowy sekcji LA Gorzowskiego Startu w Polsce, a wygrana klasyfikacja medalowa w majowych Mistrzostwach Polski junior i w czerwcowych MP seniorów świadczy o potencjale sportowym.

Gratulujemy medalistom i liczymy na dalsze sukcesy na tegorocznych ME w Berlinie – podsumował Zbigniew Lewkowicz Nauczyciel W-Fiz. w ZS Nr 14  i trener kadry LA GZSN „Start” Gorzów Wlkp.