Turnus Rehabilitacyjny - WISŁA 2018

Relacja z Turnusu Uśmiechu w Wiśle 08.09 - 21.09.2018

1. Dzień pierwszy - sobota

Uczniowie naszej szkoły przebywają na turnusie rehabilitacyjno- wypoczynkowym w Wiśle. Zostaliśmy zaproszeni przez fundację ING Dzieciom.

Nasz turnus uśmiechu zapowiada się wspaniale. Powitała nas piękna pogoda i uśmiechnięta kadra ośrodka.

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą       Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i w budynku

2. Dzień drugi - niedziela

Dzisiaj niedzielę zaczęliśmy od mszy świętej. Po południu podziwialiśmy regionalne produkty podczas Święta Dożynek. Wieczór upłynął nam bardzo rozrywkowo. Bawiliśmy się na koncercie zespołu "Golec uOrkiestra" w pięknym amfiteatrze. Wieczór zakończyliśmy dyskoteką na deskach:) w Parku zdrojowym. Pomimo zmęczenia Redakcja naszego piosenka "Wiślane wieści" pracowała do późna w pocie czoła. Trudno opisać tak wiele wydarzeń i wrażeń:)

3. Dzień trzeci -poniedziałek

Przed południem zdobywaliśmy Górę Jarzębatą. Po południu odbyły się 4 godziny rehabilitacji. Pracowaliśmy także z kartami pracy. Pani Dorotka Skołuda i Pani Bożena Gilas prowadziły zajęcia taneczne.

4. Dzień czwarty - wtorek
Udało się w końcu wydrukować tegoroczny numer gazetki "Wiślane wieści"😜 Przed południem byliśmy w Muzeum Beskidzkim, gdzie poznawaliśmy dawne obyczaje ludzi zamieszkujących Beskid Śląski. Kowal na naszych oczach wykuł nam podkowę gawędząc przy tym po góralsku. Potem mogliśmy obejrzeć dawną szkołę, w której pisało się na tabliczkach a nie na tabletach:)
Po południu aerobik w słonym basenie uzdrowiska w Ustroniu. Po powrocie odbyły się jeszcze zajęcia z mapą prowadzone przez p. Iwonę Kosowską i quiz wiedzy o zwyczajach i tradycjach górali. Po kolacji energia nie odpuszczała. Ruszyliśmy więc z kijkami na godzinny spacer. Pozostali brali udział w zajęciach tanecznych. Wieczorem p. Bogusław Chandrysiak zorganizował strefę kibica:) Serdecznie wszystkich pozdrawiamy!

5. Dzień piąty - środa

Czas na kolejne fotki z Turnusu Uśmiechu w Wiśle. Tym razem krótka relacja, bo czas tu pędzi w tempie przyspieszonym:)

Środa- wizyta w Muzeum Chlebowa Chata- wypiekanie podpłomyków i poznawanie dawnych obyczajów.

6. Dzień szósty - czwartek

Czwartek- rozrywkowo w westernowym miasteczku Twin Pigs.

7. Dzień siódmy - piątek

Piątek- dogoterapia oraz jak co dzień zajęcia edukacyjne, tańce, kijki i rehabilitacja. I zespół redakcyjny naszej gazetki "Wisełkowe wieści.
Energia ani na moment nie opuszcza naszych podopiecznych:)

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą, pies i dziecko

8.9. Weekend

Weekend na Turnusie Uśmiechu w Wiśle minął nam błyskawicznie. W sobotę ruszyliśmy na Trzy Kopce Wiślane (810 m.n.p.m) a w niedzielę przemaszerowaliśmy 12 kilometrów. Byliśmy na skoczni w Wiśle- Malince. Tam wjechaliśmy kolejką linową na szczyt, z którego podziwialiśmy piękną panoramę oraz widok na skocznię. Wieczorem było ognisko z kiełbaskami i gitarą:)

10. Dzień dziesiąty - poniedziałek

W poniedziałek rozpoczęliśmy cykl warsztatów aktorskich z p. Magdaleną Obidowską- aktorką Teatru Banialuka w Bielsku- Białej. Potem jeszcze basen solankowy, zajęcia edukacyjne, techniczne, taniec brzucha i kijki.
Dzisiaj byliśmy w cudownym Leśnym Parku Niespodzianek, gdzie mogliśmy podziwiać zwierzęta leśne. Karmiliśmy sarny, kozy a nawet żubry! Oglądaliśmy pokazy orłów, sokołów i sów, które bezszlestnie fruwały tuż nad naszymi głowami. Po południu były zajęcia edukacyjne i techniczne a wieczorem dyskoteka. Nasi podopieczni wciąż pełni energii! Sztab kucharek gotuje nam pysznie a apetyty uczestnikom dopisują:)
Kadra daje radę:)))

11. Dzień jedenasty - wtorek

Warsztaty aktorskie z p. Magdaleną Obidowską, aktorką Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku- Białej.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie tańczą, buty i w budynku  Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

12. Dzień dwunasty - środa

13. Dzień trzynasty - czwartek