Wspinaczka skałkowa jako szansa aktywizacji osób niepełnosprawnych

Udział 8 Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej „Tropiciele lasu” ZHR
 w Projekcie:
„Wspinaczka skałkowa jako szansa aktywizacji osób niepełnosprawnych”
W kwietniu 2009 roku działająca w naszej szkole 8 Gorzowska Drużyna Harcerska „Tropiciele lasu” otrzymała propozycję udziału w projekcie organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej mieszczące się przy ul. Walczaka w Gorzowie.
Z wielką radością przyjęliśmy tę propozycję, gdyż związana ona była z cyklicznymi
4-dniowymi wyjazdami w góry. W minionym roku szkolnym odbyły się takie dwa wypady na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Pod okiem profesjonalistów poznawaliśmy tajniki sztuki wspinania się po skałach, które okazały się naprawdę wysokie! Jednak jak na harcerzy przystało- pokonaliśmy lęk i coraz sprawniej i wyżej wspinaliśmy się na szczyty. Również w bieżącym roku szkolnym odbyły się dwa takie wyjazdy, tym razem w Karkonosze. Podczas wyjazdu w październiku spadło w górach mnóstwo śniegu. Nie obyło się więc bez rzucania kulkami ;) Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tym projekcie.
Te wyjazdy wiele nas nauczyły- każdy z nas musiał nauczyć się słuchania poleceń i przezwyciężania słabości. Wiemy, że choć przed nami jeszcze wiele gór do zdobycia- to jednak warto się wysilić, żeby wejść na szczyt. Wtedy czujemy jak bardzo jesteśmy silni i sprawni.