Żółty talerz - Mikołajkowy owocowy zawrót głowy - Owoce świata

„  MIKOŁAJKOWY OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY - OWOCE ŚWIATA”,  impreza, wpisuje się w działania Szkoły Promującej Zdrowie, które mają na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w dziedzinie zdrowego stylu życia oraz wzbogacenia i rozszerzenia oferty żywieniowej w naszej szkoły.

Wpisuje się ona również w działania Edukacji Globalnej, ponieważ  nasza szkoła została zaproszona do projektu Edukacja Globalna.

Turniej mógł się odbyć dzięki staraniom Dyrekcji szkoły i pracowników, ponieważ  nasza szkoła jest placówką partnerską, w której realizowana jest druga edycja programu „Żółty talerz”, pod patronatem p. Dominiki Kulczyk, przy współudziale Gorzowskiego Banku Żywności.

Na wspólną imprezę zostali zaproszeni goście z Wydziału Edukacji p. inspektor Magdalena Łabuza, p. inspektor Grażyna Jaśnikowska  .

Po rozpoczęciu imprezy przez Dyrektora szkoły i przywitaniu zaproszonych gości, została powołana trzyosobowa komisja w składzie p. Emil Błaszkowski, p. Magdalena Łabuza i p. Grażyna Jaśnikowska . Na początku  przedstawiono prezentację dotyczącą występowania owoców w różnych częściach świata, oraz wartości odżywczych owoców,  następnie uczniowie w trzyosobowych  zespołach  zmagali się z zadaniami, które podawała im p. Jolanta Bukała.

Zawodnicy odpowiadali na pytania tematyczne, rozpoznawali owoce świata ( 22 rodzaje owoców), degustowali owoce z zawiązanymi oczami, układali puzzle w postaci kosza z owocami.

W ogólnej punktacji pierwsze miejsce  w grupie I SP i szkół ponadpodstawowych zajęła klasa III ZSZ, natomiast w grupie II  SPP, pierwsze miejsce zajęła klasa III B SPP.

Mikołaj  i p. Mikołajowa wręczyli nagrody dla zwycięzców - każdy uczeń ze zwycięskiej klasy, otrzymał dorodnego ananasa.

Po wręczeniu nagród Dyrektor zakończył imprezę i zaprosił do wspólnej degustacji owoców świata. Wśród owoców, były takie które spożywaliśmy pierwszy raz w życiu.