"mPotęga" matematyczny konkurs grantowy dla klas IV-VI sp.

Od 20 września do 20 grudnia 2018r. podczas realizacji projektu „Na straganie w dzień targowy – matematyka na co dzień” wyróżnionego w konkursie grantowym „mPotęga” odbywać się będą zajęcia warsztatowe dla uczniów klas IV – VI sp.
Na warsztatach matematycznych uczniowie doskonalić będą obliczenia zegarowe i pieniężne oraz znajomość i zamianę jednostek masy i długości. Nauczymy się korzystać z rozkładów jazdy autobusów MZK i zegara, aby dojechać na rynek po warzywa i owoce. Wykonując różnego rodzaju pomiary długości i odległości w terenie zaplanujemy najkrótszą lub najciekawszą trasę przez miasto. Przeliczając pieniądze, licząc kwoty i resztę na różne sposoby będziemy gotowi na samodzielne zakupy warzyw i owoców na rynku lub w sklepie. Obliczymy wagę naszych zakupów i pojedynczych produktów. Finałem zajęć będzie wspólne z rodzicami pieczenie ciasta ze śliwkami i turniej wiedzy matematycznej. Koordynatorem i prowadzącą zajęcia jest p.Joanna Kulaszyńska, a współprowadzącą  - p.Sylwia Sobolewska.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.