"mPotęga" Weź kawałek, oblicz pole, z uśmiechem ruszaj w świat III

Podczas kolejnych zajęć warsztatowych
w ramach projektu pt. „Weź kawałek, oblicz pole i z uśmiechem ruszaj w świat” klasa szósta, posiadająca już dużą wiedzę o figurach geometrycznych, znająca również wzory na obwód i pole, rozwiązywała zadania związane z powierzchnią mieszkania. Uczniowie policzyli powierzchnię kuchni, łazienki, czterech pokoi, korytarza, a na koniec wyliczyli koszt miesięcznego ogrzewania całkiem dużej powierzchni. Kolejny zestaw zadań dotyczył już „małych remontów” - obliczyliśmy, ile metrów cokolika potrzeba do łazienki, ile kabla trzeba kupić do oświetlenia korytarza (pod sufitem), ile metrów listwy przypodłogowej trzeba zakupić do pokoju w kształcie kwadratu. Doskonale radziła sobie Patrycja (zobaczcie pod jakim wrażeniem był Patryk). Chłopcy też dzielnie „walczyli” z zadaniami.
Natomiast w dniach poprzedzających przerwę świąteczną uczniowie różnych klas układali mozaiki z figur geometrycznych według własnego pomysłu. Czy zatęskniliście ponownie za świętami?
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Koordynator projektu – Joanna Kulaszyńska